PAKALPOJUMI

Zobu balināšana

Swiss Dental Experts klīnikas speciālisti izmanto divas zobu balināšanas sistēmas:

 • Philips ZOOM
 • PrevDent, kas paredzēta pacientiem ar īpaši jutīgiem zobiem.

Balināšana kabinetā tiek izmantotas profesionāli kontrolētas un drošas zobu balināšanas metodes, kas ļauj klientiem iegūt pārliecinošu rezultātu. Papildus iesakām izmantot mājas balināšanas sistēmu ar kapēm, kas palīdzēs ilgstoši saglabāt balināšanā iegūto rezultātu.

Jebkuras zobu balināšanas metodes rezultāts ir individuāls, un balināšanas pakāpe – atšķirīga. Zobu krāsu pēc balināšanas ietekmē tādi faktori kā zobu sākotnējā krāsa, pacienta dzīvesveids uz ikdienas uzturs, ģenētika u.c.

Zobu balināšanu var veikt, ja: 

 • 10-14 dienas pirms procedūras ir veikta zobu higiēna;
 • Ir salaboti visi zobi – pacientam nav kariesa, iekaisumu vai citu mutes dobuma slimību.

Svarīgi atcerēties, ka plombes, kroņi, venīri un citas restaurācijas zobu balināšanas laikā vai tās rezultātā savu krāsu nemaina. Lai restaurētie zobi iegūtu viendabīgu krāsu ar tikko izbalinātiem zobiem, tos būtu jāmaina, taču ne ātrāk kā divas nedēļas pēc balināšanas procedūras. 

Profesionālā zobu un mutes dobuma higiēna

Mutes dobuma higiēna ir procedūras, kas sevī ietver zobakmens un mīkstā zobu aplikuma noņemšanu, zobu pulēšanu ar sodas strūklu (rada balinošu efektu) un ar īpašu Šveices profesionālo pastu, kā arī zobu pārklāšanu ar flora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem. Mutes dobuma profesionālā higiēna ir profilakses metode tādām stomatoloģijas slimībām kā gingivīts, paradontīts, kariess. Profesionāla mutes dobuma higiēna ir vajadzīga, jo ikdienas zobu tīrīšana ne vienmēr spēj pilnībā notīrīt aplikumu, sevišķi no grūti aizsniedzamajām vietām (starp zobiem, pie smaganām u.c.).

 • Zobakmens noņemšana (mehāniskā, ar ultraskaņu, ar sodas strūklu) 
 • Smaganu ārstēšana 
 • Zobu aplikuma noņemšana (nikotīna, tējas, kafijas) 
 • Pulēšana ar profesionālu pastu

Kariesa profilakse un vispārējā zobārstniecība

Kariess ieņem līderpozīcijas starp zobu slimībām. Neraugoties uz to, ka par šo slimību ir pieejama plaša informācija, vairākums cilvēku turpina vieglprātīgi uztvert tā parādīšanos un zobārstu apmeklē tikai tad, kad rodas stipras zobu sāpes vai kad zobs sāk sabrukt. 

Profilaktisks zobārsta apmeklējums ļauj novērst kariesu un citas mutes dobuma saslimšanas jau to pašā attīstības sākumā. Turklāt, kariess ir jāsāk ārstēt jau tad, kad tas ir izveidojies uz piena zobiem.

Kariesa profilaksē ļoti svarīga ir pacientu pirmreizējā izmeklēšana, lai konstatētu esošās problēmas un izvēlētos pareizāko medicīnisko risinājumu. Swiss Dental Experts ārsti-stomatologi diagnostikā izmanto klīniskos izmeklējumus un radioloģiskās izmeklēšanas metodes – 2D un 3D rentgenu  –, kā arī veic mikrobioloģiskās analīzes, kam ir nozīmīga loma neskaidras izcelsmes smaganu slimību, kariesa u.c. gadījumu ārstēšanā.

Zobu protezēšana

Zobu protezēšana ir trūkstošo zobu aizvietošana un estētiskā atjaunošana. Šī procedūra sniedz iespēju atjaunot trūkstošos zobus, kas ir zaudēti slimības vai traumas rezultātā. 

Zobu protēzes var iedalīt divos pamata veidos – izņemamajās un neizņemamajās. Neizņemamās protēzes ietver metālkeramikas, presētās keramikas un cirkonija kroņus, tiltus un citas fiksētās konstrukcijas, kas vizuāli un funkcionāli neatšķiras no dabīgajiem zobiem. Savukārt, izņemamās protēzes tiek izgatavotas no cietas plastmasas vai kombinējot plastmasu ar metālu, un tās var būt pilnas vai nepilnas atkarībā no tā, vai pacientam vēl ir vai nav pastāvīgo zobu.

Inlejas un onlejas

 • Metāla;
 • Cirkonija (YZ);
 • Hroma – Kobalta;
 • Zelta.

Kroņi

 • Metāla keramikas;
 • Presētā keramikas (Emax);
 • Cirkonija;
 • Lietie;
 • Plastmasas;
 • Bezmetāla keramikas.

Protēzes

 • Mikroprotēzes;
 • Parciālās protēzes (plates);
 • Totālās protēzes.

Implantaloģija

Zobu implantēšana ir ķirurģisks process, kurā pacienta mutes dobumā tiek ievietots implants, kas ir funkcionāls balsts mākslīgam kronim. 

Implantoloģija ir viens no galvenajiem virzieniem mūsdienu stomatoloģijā. Zobu implantēšanas laikā tiek iedzīvināti mākslīgie zobi, kas vizuāli un funkcionāli neatšķiras no īstajiem zobiem, tāpēc ar šo procedūru iespējams veiksmīgi risināt trūkstošo zobu problēmu dažāda vecuma pacientiem, tādā veidā palīdzot izvairīties no sakodiena izmaiņām, kas rodas, ja trūkstošie zobi netiek savlaicīgi aizvietoti.

Swiss Dental Experts speciālisti zobu implantēšanā izmanto Straumann zobu implantus, kas jau daudzus gadus ir visbiežāk izmantotie implanti visā pasaulē – to augsto kvalitāti un ilgmūžību novētē kā zobārsti, tā pacienti. 

Ortodontija

Ortodontija ir stomatoloģijas nozare, kas nodarbojas ar zobu sakodiena un zobu novietojuma problēmām. Tieši ārsts-ortodonts rūpējas par to, lai jūsu zobu rinda būtu līdzena, jo nepareizs sakodiens var novest pie ļoti nopietnām kosmētiskām un funkcionālām mutes dobuma problēmām. 

Mūsdienās medicīnā ortodontijas procedūras ir pieejamas kā bērniem, tā dažāda vecuma pieaugušajiem. Turklāt, pateicoties medicīnas tehnoloģiju attīstībai, ir iespējams veikt zoba korekcijas ar precizitāti līdz pat milimetra daļai. 

Bērnu stomatoloģija

Bērni ir mūsu īpašākie klienti. Klīnikas speciālisti izmanto dažādas mūsdienīgas stomatoloģiskās metodes, kas ļauj ātri un bez sāpēm veikt zobu diagnostiku un zobu ārstēšanu vai korekciju bērniem. Tomēr svarīgākā metode bērnu zobārstniecībā ir pavisam vienkārša – mīlēt bērnu un likt viņiem ārstu uztvert kā uz labu draugu.

Bērnu stomatoloģijā ir svarīgi atrast kopēju valodu ar bērnu, likt viņam klīnikā justies kā mājās un pārvērst visu ārstniecības procesu aizraujošā piedzīvojumā ar spēles elementiem. Procedūru laikā bērniem mūsu klīnikā ir iespēja skatīties multfilmas vai ieraudzīt ekrānā savus zobus, kā arī spēlēties, zīmēt, doties ekskursijā kopā ar ārstu, apgūt zobu kopšanu un saņemt dāvanas – medaļas un diplomus – par katru izārstēto zobu.

Tāpat kā pieagušajiem, arī bērnu zobārstniecībā svarīgākā loma ir profilaksei – rūpēm par zobiem pirms problēmas radušās. Tāpēc izglītojam bērnus un vecākus par to, kā rūpēties par mutes dobuma veselību jau no pirmā zobiņa. 

Mūsu speciālisti uzskata, ka bērnam jāveic zobu profilakse no divu gadu vecuma un jādodas vizītē pie zobārsta vismaz reizi sešos mēnešos. Turklāt, ir ārkārtīgi svarīgi, ka jūs kā vecāki pirms vizītes ar savu atvasi mazliet aprunājaties, izstāstiet, kurp dosieties, ka dakteris parādīs savu kabinetu, krēslu un darba rīkus un, vissvarīgākais, iedrošināsiet, ka viņam būs interesanti un procedūras nemaz nesāpēs. 

Nepieciešama palīdzība?
Swiss Dental Experts
Sveicināti! Kā varam Jums palīdzēt?